You are currently viewing „Wolontariusze i Turniej Bez Granic Bingospa”.

„Wolontariusze i Turniej Bez Granic Bingospa”.

Dnia 8 października  na Stadionie Miejskim  w Pionkach odbył się Ogólnopolski Turniej Bez Granic Bingospa,

Projekt PZU Futbol Plus to unikalna inicjatywa dla dzieci, w której rodzaj niepełnosprawności nie ma znaczenia. Na boisku spotykają się osoby o różnym stopniu niepełnosprawności i mogą spełniać swoje marzenia o grze w piłkę nożną. Rozgrywane mecze są  okazją nie tylko do rywalizacji, ale też dobrej zabawy.

Do rywalizacji na 5 boiskach przystąpiło blisko 200 zawodników z drużyn Futbol Plus z klubów: KS Proch Pionki, RKS Radomiak Radom, KS Chomentów, Sprytne Zbóje Czarny Dunajec, Klimontowianka Klimontów, Strefa Futbolu Olsztyn oraz FunFootball Biłgoraj.

Turniej odbywał się  pod Honorowym Patronatem Starosty Radomskiego Waldemara Trelki, Burmistrza Miasta Pionki Roberta Kowalczyka oraz Prezesa Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej – Sławomira Pietrzyka

W czasie tego turnieju wolontariusze z naszej szkoły z opiekunami p. Małgorzatą Brodowską, p. Dorotą Błazik, p. Renatą Pająk pomagali organizatorom. Osiem osób z klasy 7a i 7b po spotkaniu z p. Sławomirem Pietrzykiem przystąpiło do wyznaczonych zadań. Były to głownie czynności związane z zabawami animacyjnymi dla najmłodszych: malowanie twarzy i tatuaży, gry i zabawy poza strefami boisk, pompowanie i nadawanie kształtów balonom i rozdawanie ich dzieciom, podawanie piłek spoza linii  boisk .

Mimo wietrznej pogody wolontariusze byli zadowoleni z pobytu i pomocy na stadionie. Mogli  przekonać się, że jakakolwiek niepełnosprawność nie jest przeszkodą, by żyć w pełni, bawić się, rywalizować ze sobą, się przyjaźnić.

Tekst: Małgorzata Brodowska