You are currently viewing “Warsztaty czekoladowe”

“Warsztaty czekoladowe”

Chyba nie ma takiej osoby, która nie lubi czekolady! Czekolada poprawia nam nastrój, dodaje energii, humoru, jest lekiem na stres, codzienne kłopoty, smutek.

 4 grudnia w klasie 2 zostały zorganizowane czekoladowe warsztaty. Takie warsztaty to coś przyjemnego dla małych łasuchów. Były to praktyczne zajęcia pobudzające zmysł smaku, węchu wykorzystujące zdolności manualne oraz kreatywne myślenie. W całej sali unosił się aromat pysznej czekolady. Po miłym powitaniu dzieci założyły fartuszki ochronne i czapki kucharskie, dzięki którym poczuły się jak prawdziwi cukiernicy. Podczas warsztatów dzieci miały okazję poznać etapy produkcji czekolady – począwszy od jej głównego składnika – kakaowca,  po ostateczny produkt jakim jest tabliczka czekolady. Następnie uczestnicy degustowali różne rodzaje czekolady. Po takim “małym poczęstunku” można już było zabrać  się do twórczej pracy. Dzieci otrzymały  formy, które wypełnione były płynną czekoladą. Każdy  stworzył własnoręcznie swoją wymarzoną tabliczkę czekolady w kształcie choinki, którą po skończonych warsztatach zabierał do domu i dzielił się z najbliższymi. Dzieci miały okazję bawić się formami z czekolady, ozdabiać je a przy okazji podjadać co nieco.

Nauka przez zabawę w warsztatach czekoladowych nabrała wyjątkowego charakteru. Dzieci przeniosły się w zupełnie inny świat, w której przemiła atmosfera i zaangażowanie organizatorów  pozwoliło rozwinąć ich umiejętności kulinarne oraz obudzić  kreatywność. Można stwierdzić z pełnym przekonaniem, że dzieci czerpały nieograniczoną radość podczas zabawy z czekoladą. To wspaniałe warsztaty i świetny pomysł na zabawę, edukację i integrację.

Organizatorzy: Bożena Kiraga, Monika Dąbrowska

Galeria zdjęć – klik