You are currently viewing Projekt Alpaka

Projekt Alpaka

15 czerwca dzieci z grupy Pszczółki i Biedronki wybrały się na atrakcyjną wycieczkę do Garbatki – Projekt Alpaka. Przedszkolaki były podekscytowane i pełne radości, gdy zobaczyły te sympatyczne stworzenia.

Alpaki okazały się być przyjazne i łagodne. Dzieci miały możliwość głaskania ich miękkiego futra i podziwiania ciekawych oczu.

Dodatkowo zwierzęta wykazały się ciekawością wobec dzieci, podchodziły do nich z zainteresowaniem. Przedszkolaki miały również szansę nakarmić je smakołykami i obserwować, jak delikatnie jedzą z ich dłoni.

Cała wizyta była nie tylko edukacyjna, ale również terapeutyczna, ponieważ alpaki mają kojący wpływ na ludzi. Dzieci mogły poczuć się zrelaksowane i uspokojone podczas obcowania z nimi.

Wizyta u alpak była pełna wrażeń i pozytywnych emocji. Dodatkowo dzieci karmiły kury, króliki i kozy. Mogły podziwiać kolorowe papugi i bawić się w pięknym ogrodzie w otoczeniu zwierząt. Przedszkolaki miały możliwość przejść  po leśnej  ścieżce sensorycznej oraz wzięły udział  w quizie edukacyjnym, tworzyły piękne prace na  folii zawieszonej pod sosnami, a nadmiar energii mogły spożytkować na placu zabaw. Mamy nadzieję, że nasze kolejne wyprawy również przyniosą wiele uśmiechu i pozytywnych wspomnień dla wszystkich.

Tekst: Aneta Wojdat