You are currently viewing Piknik w Muzeum Wsi Radomskiej.

Piknik w Muzeum Wsi Radomskiej.

W dniu 15.06.2022r. uczniowie klas 0A, I oraz IIIb wraz z wychowawczyniami wybrali się na wspaniałą wycieczkę do Muzeum Wsi Radomskiej. Spacerując z przewodnikiem po rozległym terenie skansenu, poznawaliśmy tradycję i kulturę regionu radomskiego. Oprócz budynków zobaczyliśmy również oryginalne naczynia, przedmioty codziennego użytku, a także zwierzęta gospodarcze m.in. kury, kozy itp. Dzięki temu mogliśmy w bardziej realny sposób odczuć uroki dawnego życia.

Po zwiedzaniu przyszedł czas na relaks i udaliśmy się na wymarzony piknik. Zjedliśmy posiłek, który na świeżym powietrzu smakował wyśmienicie. Potem były wspólne gry i zabawy.

Wycieczka integracyjna była bardzo udana. Pogoda nam dopisała, a moc wrażeń i atrakcji sprawił, że do szkoły wracaliśmy pełni radości.

Tekst: Monika Dąbrowska.