You are currently viewing Niepodległa od 104 lat …

Niepodległa od 104 lat …

W dniu 14 listopada obchodziliśmy w naszej szkole 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

W celu upamiętnienia tego wydarzenia, cała społeczność szkolna ubrana była na galowo. Tego dnia odbyła się również uroczysta akademia. Uczniowie klas VIA i VIB pod okiem pani Doroty Błazik i pani Agnieszki Wróbel zaprezentowali montaż poetycko-muzyczny, który wprowadził wszystkich w nastrój trudnych dni niewoli. Przedstawienie przybliżyło ducha narodu podczas walk i zmagań z zaborcami i poszerzyło wiedzę na temat naszego kraju (w szczególności tego momentu w dziejach, w którym nasza ojczyzna odzyskała niepodległość). Była to również okazja do tego, aby przypomnieć znaczenie symboli narodowych oraz porozmawiać o tym, czym jest dla nas Polska.

O oprawę muzyczną zadbał pan Łukasz Kęska. Usłyszeliśmy takie utwory jak: “Ojczyzna” Marka Grechuty, “Piosenka Młodego Patrioty”, “Jest takie miejsce”, a także wybrzmiały melodie wybranych pieśni legionowych.

Na szczególne brawa zasłużyli artyści z klasy pierwszej, którzy wykonali piękny, patriotyczny taniec z szarfami. Uczniów przygotowały pani Bożena Kiraga i pani Monika Dąbrowska.

Tekst: Dorota Błazik.

Zdjęcia: Wiktoria Dusińska, Katarzyna Pawłowska, Aneta Wojdat.