You are currently viewing Dzień Ziemi.

Dzień Ziemi.

„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas”.

Dni Ziemi obchodzone 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze – tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody – ekologami i dbać o środowisko. Budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody, to główne cele tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole, które obyły się 24 kwietnia 2024r. Organizatorki – pani Bożena Kiraga i pani Monika Dąbrowska, przygotowały z tej okazji wiele atrakcji i niespodzianek, a w obchody Dnia Ziemi włączyły się wszystkie klasy.

Uczniowie obejrzeli pantomimę pt.: “Ziemia – nasz dom”, w wykonaniu uczniów klasy 2, podczas której dowiedzieli się, jakie nasza planeta ma dla nas przepiękne dary oraz co ją zatruwa i niszczy. Ta piękna, muzyczna opowieść, pełna dramatycznych wydarzeń, dziecięcej zabawy, śpiewu i tańca przeniosła uczniów w bajkowy świat. Przedstawienie z udziałem naszych uczniów uzmysłowiło pozostałym uczestnikom,  jak bardzo nasza planeta jest zagrożona zagładą.  Gra młodych i utalentowanych aktorów bardzo spodobała się naszym uczniom.

Po pełnym wrażeń wydarzeniu, uczniowie klas 1-3 wzięły udział w warsztatach ekologicznych, które poprowadziła Pani Aleksanrda Kołacz z Kozienickiego Parku Krajobrazowego.  Miały one za zadanie przybliżyć uczestnikom nie tylko samo pojęcie ekologii, ale przede wszystkim szeroko rozumiane zagadnienia związane z ochroną środowiska i zachowaniami nacechowanymi troską o naturę.

Organizatorzy: Bożena Kiraga, Monika Dąbrowska.