You are currently viewing Akademia z okazji Święta Niepodległości.

Akademia z okazji Święta Niepodległości.

11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Rocznica tego wielkiego wydarzenia na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości. Z tej okazji 10 listopada odbyła się uroczysta akademia, którą przygotowali uczniowie klas I – III. Była ona wyrazem wdzięczności dla tych wszystkich, którzy brali udział w walce o Niepodległą.

Nasza szkoła włączyła się również do akcji ,,Szkoła do hymnu”. 10 listopada 2023 roku o godzinie 11.11 uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły wspólnie odśpiewali ,,Mazurka Dąbrowskiego”.

Wierszami, tańcem i śpiewem namalowaliśmy historię naszego kraju i złożyliśmy hołd przodkom, którzy oddali za Polskę to, co najcenniejsze – swoje życie.

Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem i w skupieniu wysłuchali tej szczególnej lekcji. Kolejny raz przeżyliśmy wzruszenie i radość z faktu, że po latach niewoli nasza ojczyzna powróciła na mapę Europy. Akademia przypomniała o trudnych czasach i uświadomiła, że mamy dziś szczęście dorastać i żyć w wolnym kraju.

Tekst: nauczyciele klas I-III