You are currently viewing Akademia z okazji Dnia Konstytucji 3 Maja

Akademia z okazji Dnia Konstytucji 3 Maja

W piątek, 29 kwietnia 2022 roku, w naszej szkole odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Mottem przedstawienia było hasło: “Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna”. Chcąc przybliżyć wszystkim to ważne wydarzenie z historii naszego kraju, uczniowie klasy 4b i 8b,  wspólnie z przedszkolakami z grupy Sówek i Motylków, przygotowali przedstawienie słowno-muzyczne. Była to okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed 231 lat, do pielęgnowania patriotyzmu wśród najmłodszych oraz do przeżycia dumy z tego, że jest się Polakiem.

Uczniowie recytowali wiersze mówiące o miłości do Ojczyzny i o Konstytucji. Wiersze były przeplatane piosenkami m.in. „Witaj, majowa jutrzenko”, „Rota”, „Żeby Polska była Polską ”. Uczniów wspierał chór pod kierunkiem p. Małgorzaty Wrony.

Cieszymy się, że po ponad dwóch latach przerwy w organizowaniu  uroczystości z udziałem wszystkich uczniów szkoły (w związku z pandemią i obostrzeniami), wreszcie mieliśmy okazję wspólnie zaśpiewać hymn Polski, Rotę, razem zamyślić się nad historią naszego kraju.

Tekst: Małgorzata Gonciarz

Zdjęcia: Wiktoria Dusińska