You are currently viewing Z ERASMUSem do Hiszpanii

Z ERASMUSem do Hiszpanii

Dofinansowane przez UE

 

 

W ubiegłym roku szkolnym nauczyciele Łukasz Wrochna i Dorota Błazik napisali projekt “Edukacja przyszłości – trendy i zmiany”. Został on pozytywnie oceniony. Uczniowie oraz nauczyciele wezmą udział w różnego rodzaju kursach i szkoleniach, które odbędą się w Hiszpanii. 

Erasmus + jest to program Unii Europejskiej skierowany do uczniów, studentów, nauczycieli i wykładowców. Celem programu jest podnoszenie poziomu kształcenia i umacnianie jego europejskiego wymiaru w edukacji poprzez rozwijanie współpracy międzynarodowej. 

Każdego roku organizacje z całej Europy składają tysiące projektów o wsparcie finansowe w ramach programu “Erasmus +”. 

W ramach projektu, uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły polecą do Hiszpanii, aby uczestniczyć w zagranicznej mobilności. 

Jest to niepowtarzalna okazja nawiązania szerokich kontaktów i podjęcia przez szkołę międzynarodowej współpracy. 

W ramach grantu otrzymaliśmy środki na realizację projektu, czyli pieniądze na opłacenie biletów lotniczych, zakwaterowania, wyżywienia oraz udziału w kursach. 

W listopadzie 15 osobowa grupa uczniów klas 7 i 8 pod opieką dwóch nauczycieli poleci do Sewilli, aby przez 5 dni realizować działania projektowe. Młodzież będzie miała okazję uczestniczyć w zajęciach, które pozwolą im rozwijać kompetencje informatyczne, językowe, a także społeczne. Będą mieli również szansę odwiedzić różne miejsca, takie jak miejscową bibliotekę, muzeum i centrum Sewilli. Ponadto będą uczestniczyć w kursie języka hiszpańskiego. Zdobędą podstawy programowania, tworzenia stron internetowych, tworzenia grafiki oraz gier. Wszystkie zajęcia będą odbywać się w szkole salezjańskiej, uczestnicy wyjazdu będą uczęszczać na nie wraz z grupą młodzieży tej szkoły. 

Mobilność nauczycieli będzie polegała na realizacji działań skierowanych na podnoszenie kompetencji językowych oraz cyfrowych. Działania związane z mobilnością kadry zostały podzielone na trzy etapy: kurs języka angielskiego w Sewilli, kurs “Phyton w edukacji” w Maladze oraz kurs “Cyfrowa dydaktyka” na Teneryfie. W projekcie tym weźmie udział 15 nauczycieli po 5 na każdy etap. Szkolenia kadry, odbywać się będą poza zajęciami lekcyjnymi i innymi obowiązkami zawodowymi nauczycieli. 

Nauczycieli i uczniów naszej szkoły czeka niesamowita przygoda …