You are currently viewing Wiersze Juliana Tuwima w świecie dzieci.

Wiersze Juliana Tuwima w świecie dzieci.

Julian Tuwim poeta, którego wiersze stanowią klasykę polskiej literatury dziecięcej. Wiersze są zabawne, rozśmieszają dzieci, inne pouczają i przedstawiają piękno otaczającego świata.

Dnia 24 maja 2019r. uczniowie z koła teatralnego wraz z opiekunem p. Bożeną Kiragą zaprezentowali przedstawienie pt,, Tuwimowe radio’’. Barwne, wesołe przedstawienie teatralne dla klas 0-5 oparte zostało na wybranych wierszach znakomitego poety Juliana Tuwima: ,,Zosia Samosia’’, ,,O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci’’, ,,Murzynek Bambo’’, ,, Pan Hilary’’, ,,Lokomotywa’’, ,,Spóżniony słowik’’.  Celem naszych działań było popularyzowanie literatury dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich. Mali aktorzy oprócz swoich umiejętności aktorskich, recytatorskich zaprezentowali widzom piękne stroje i oryginalną dekoracje.  Dzieci z zainteresowaniem i uśmiechem na twarzy słuchały utworów poety. Opiekun koła teatralnego dziękuje wszystkim swoim uczniom i ich rodzicom za wkład pracy, jaki włożyli podczas przygotowań do przedstawień.