You are currently viewing Pierwszy Dzień Wiosny w klasie II

Pierwszy Dzień Wiosny w klasie II

21 marca obchodziliśmy Dzień Wiosny. Uczniowie klasy II  21 marca powitali kalendarzową wiosnę. Naszą zabawę rozpoczęliśmy od przeczytania Listu Pani Wiosny do dzieci. W liście Pani Wiosna pisała, że… „zła zima” zamknęła wrota pieczary, w której przebywała podczas letnich upałów, jesiennych chłodów i zimowych mrozów. Otworzy je dopiero wówczas, gdy dzieci udowodnią, że są gotowe na jej przyjście. Zachęcała je do wesołej, aktywnej i twórczej zabawy.
Uczniowie podzieleni zostali na 6 grup, w których pracowali i wspólnie wykonywali zadania. Pierwszym zadaniem było wykonanie portretu Pani Wiosny. Kolejnymi zadaniami dla grup było rozwiązywanie wiosennych zagadek, ozdobienie napisu wiosna oraz zadania z wiosennego kodowania. Podczas pracy dzieci wykazały się  ogromną wyobraźnią twórczą, dużym zmysłem artystycznym, umiejętnością współdziałania w grupie. Było wiele uśmiechów i radości. Swoją pracą i zaangażowaniem uczniowie udowodnili, że są gotowi na spotkanie z Panią Wiosną, ale przede wszystkim zajęcia były świetną zabawą. Wierzymy, że nasze prace podobały się Pani Wiośnie i zagości już u nas na dłuższy czas.

Tekst: Bernarda Wasiak