You are currently viewing Ostatnie pożegnanie

Ostatnie pożegnanie

Cieślik Bożena

         Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 15 września 2015 zmarła pani Bożena Cieślik.

Nasza Droga koleżanka, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i wychowawczyni klasy III PSP.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piatek 18 września o godz. 13.00 w kościele pw. św. Idziego w Suchej.

Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy, Rodzice i Uczniowie Publicznego Zespołu Szkół w Jedlni.

 

„Czas – bezlitosna potworność. Lecą godziny, dni, tygodnie, bez znaczenia i wagi, aż raptem, sekunda i okazuje się, że nie sposób jej cofnąć, nie sposób wymazać.”

   15 września br. dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci naszej koleżanki, nauczycielki Bożeny Cieślik. Zmarła, mając zaledwie 52 lata.
Nad Jej trumną pochyla się dzisiaj Sztandar Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Jedlni. Są dzisiaj Jej współpracownicy, ale przede wszystkim Jej uczniowie i wychowankowie, którzy tak wiele dla Niej znaczyli, w których wychowanie wkładała tak wiele serca.

Żegnamy dobrego człowieka. Żegnamy na zawsze, bo stamtąd, dokąd poszła Śp. Bożena, już się nie wraca. To my kiedyś dołączymy do Niej. Żegnając Ją, zastanówmy się nad ludzkim życiem, co powinno stanowić jego sens i co czynić, aby było ono udane.

   Największą radością nauczycieli są ich uczniowie. I dziś są z Tobą Twoi uczniowie. Ci niedawni, którzy liczyli na Twój powrót do szkoły i ci starsi, którzy już dawno opuścili szkolne mury. Chcą Ci wyrazić wdzięczność za wspólnie spędzony czas i za to, że dzięki Tobie stali się mądrzejsi i lepsi. To, kim dzisiaj są, zawdzięczają także Tobie. Cząstka Ciebie zostanie w nich i będzie przekazana następnym.

Nie brak dzisiaj nikogo z Twoich kolegów i koleżanek z pracy. Brakowało nam Ciebie, kiedy wzięłaś urlop dla poratowania zdrowia. Brakowało Twego dobrego słowa, uśmiechu i pogody ducha. Niestety urlop się przedłużał, a stan zdrowia się nie poprawiał.

Przeżywaliśmy bardzo każdą Twoją operację, licząc, że zatrzyma okrutną chorobę. Niestety Boży wyrok był inny od naszych pragnień.

Przez lata zdawałaś najtrudniejszy egzamin z cierpienia. I zdałaś go na ocenę bardzo dobrą. Nie załamywałaś się i wystarczyło Ci sił, by jeszcze swoją rodzinę i nas podtrzymać na duchu.

Wszyscy Cię żegnamy. I chcemy Ci podziękować za Twoje życie. Zapamiętamy Cię jako człowieka życzliwego, mądrego, ciepłego, wrażliwego, gościnnego. Będziesz obecna w naszej Pamięci i we wspomnieniach. Niech Bóg Wszechmogący osądzi Ciebie nie wedle Twoich win, ale wedle Swego Miłosierdzia, o co będziemy się modlić. Spoczywaj w Pokoju.

Rodzinie składamy szczere wyrazy współczucia, łącząc się z nią w żalu i żałobie.
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi, uczniowie i absolwenci, Rada Rodziców Publicznego Zespołu Szkół w Jedlni.