You are currently viewing Kangur matematyczny 2023.

Kangur matematyczny 2023.

W marcu bieżącego roku odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu “Kangur Matematyczny”. Konkurs ma charakter jednorazowego testu, a zadania oraz termin są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie`res i są jednakowe dla wszystkich krajów biorących udział w konkursie. W naszej szkole wyzwanie podjęło w tym roku 30 uczniów, którzy wystartowali w czterech kategoriach wiekowych – Żaczek, Maluch, Beniamin i Kadet. Wszyscy uczestnicy rozwiązali test składający się z zadań za 3, 4 i 5 punktów, a także otrzymali zabawkę logiczną- układankę przestrzenną.

W maju otrzymaliśmy oficjalne wyniki konkursu.

Miło nam poinformować, że troje uczniów – Jan Puchniarz z klasy 2 (Żaczek), Natalia Kuropieska z klasy 6a (Beniamin) i Aleksandra Sułek z klasy 8b (Kadet) zdobyło wyróżnienia, co oznacza, że znaleźli się wśród 10% uczestników z najlepszymi wynikami w kraju  w swoich kategoriach wiekowych! 

Gratulujemy osiągniętych wyników wyróżnionym i pozostałym uczestnikom. Mamy nadzieję, że było to dla Was interesujące doświadczenie i spróbujecie swoich sił również w przyszłym roku. 

Urszula Wojciechowska

Małgorzata Gonciarz