You are currently viewing Bezpieczny dom

Bezpieczny dom

Dnia 21 marca 2024 roku trzy  grupy przedszkolaków odwiedziły Państwową Straż Pożarną w ramach akcji edukacyjnej “Bezpieczny Dom”. Podczas wizyty dzieci miały okazję bliżej poznać pracę strażaków, zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia pożarem, wzbogacić wiedzę  na temat bezpiecznego zachowania się w domu i w przedszkolu.

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji działań ratowniczych i pokazu wyposażenia strażaków. Dzieci dowiedziały się, jakie numery alarmowe należy wybierać w przypadku niebezpieczeństwa.

Wizyta w Państwowej Straży Pożarnej oprócz walorów edukacyjnych była wyjątkowym doświadczeniem, które pozwoliło przedszkolakom lepiej zrozumieć znaczenie bezpieczeństwa i roli strażaków w społeczeństwie.

Po tak ciekawej wycieczce, wszystkie dzieci zgodnie przyznały, że zawód strażaka mimo swojej trudności bardzo im się podoba, a niejedno z nich w przyszłość chciałoby pracować w tym zawodzie.

Następnie dzieci z wychowawcami udały się do Akademii Handlowej Nauk Stosowanych      w Radomiu. Miały okazję wcielić się w rolę studentów i bardzo aktywnie odpowiadały         na pytania dotyczące bezpieczeństwa. Przedszkolaki mogły zasiąść na Auli w fotelach wykładowców akademickich, poznać pracę  dziekanatu i  zasmakować firmowych  krówek 😊 Wizyta w Akademii Handlowej Nauk Stosowanych w Radomiu była nie tylko edukacyjna, ale również inspirująca i pobudzająca ciekawość uczniów do naukowych odkryć oraz rozwoju kompetencji związanych z nauką i technologią.

Tekst: Aneta Wojdat